ВОЛОДИМИР

ІВАСЮК 

 

З метою відзначення 70-річчя від дня народження Володимира Івасюка, композитора, лауреата Державної премії України імені Т.Г. Шевченка, Героя України нашій школі з 01.03 2019 по 07.03.2019  тривав «Тиждень Володимира Івасюка».

   Впродовж тижня відбулися ряд заходів. У 2 класі (класовод Гладчук Є.Г.) та 4 класі (класовод Гуцул Т.С.) відбулася відеозустріч «Івасюк – недоспівана пісня». Віртуальна мандрівка до музею В.Івасюка та перегляд фільму «Володимир Івасюк – гордість нашого краю» відбулася в 6 класі (кл. керівник Кубляк І.Л.). 7 клас (кл. керівник Базь Ю.О.) відвідав музичний салон як музей одного дня «Недоспівана пісня Володимира Івасюка». У 8 класі (кл. керівник Маріуца Н.В.) пройшов урок-реквієм, присвячений пам’яті Володимира Івасюка. Урок пам’яті «Історія без цензур. Володимир Івасюк» у 9 класі (к. керівник Кувіла Н.М.). Година духовності «Володимир Івасюк – співець синіх гір» у 10 класі (кл. керівник Холявчук В.В.).

      Урок рідного краю в 9 класі учитель української мови та літератури
Базь Ю.О. провела у незвичайній формі «Музичний салон як  музей одного дня».

 

Урок розпочався із відеозапису 70-х років де Володимир Івасюк разом із Назарієм Яремчуком та В. Зінкевичем виконують пісню «Червона рута».

 Ведучі переймають естафету рядочками з поезії:

«Сьогодні ця мелодія щемна,
Що людей зачаровує звично,
Що нікому в житті зроду-віку не була чужа...
Відспівала душа і в піснях залишилась навічно.
Стала піснею віку Володина світла душа»

    На фоні гуцульських мелодій звучала легенда про Червону руту. Перегорнули сторінки біографії Володимира Івасюка. Звучав «Монолог перед портретом» М.Г. Івасюка.

    Учні дізналися про захоплення Володимира  грою на скрипці і з зацікавленням послухали «Баладу про дві скрипки».  Отак і вівся віночок з розповідей про  поета й композитора.  До цього вінка самоцвітами впліталися пісні «Водограй», «Пісня буде поміж нас», «Я піду в далекі гори». «Балада про мальви» нагадала присутнім, що в нашій Україні досі йде війна.     Не обминули й сторінки кохання. У житті Володимира Івасюка це була любов, у якій перепалились шляхи двох великих талантів.  Учні мали змогу побачити інсценізацію літературної композиції «Тож чому згубився твій самотній слід?». На завершення заходу всі учасники виконали пісню «Червона рута».