205

РІЧНИЦЯ

КОБЗАРЯ

Минають роки й сторіччя, змінюються вірування і погляди людей, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. Дійсно, є в нашій літературі імена, що не потребують ні пишних шат красномовності, ані високих означень та епітетів, бо вони входять у свідомість кожного з нас із самого малечку, як голос матері, як сонячне світло, як подих рідних просторів. До них належить ім'я геніального українського поета Тараса Шевченка.

   До 205-річчя  від дня народження Т. Г. Шевченка, вшановуючи пам’ять реформатора української мови, основоположника української літератури, популяризації його літературної та мистецької спадщини, упродовж  з 04.03 по 15.03.2019  року у  школі  проведено Шевченківську декаду  під гаслом « Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!». Метою проведення декади було показати велич і неповторність творчої спадщини Т. Шевченка, її значення   для розвитку української літератури.

      Відкрився тиждень урочистою лінійкою «Уклоняюсь тобі, мій Кобзарю святий!» (7 клас, кл. керівник Базь Ю.О.) та виставкою матеріалів про Т. Шевченка у коридорі школи під назвою «Символ духу українського» (бібліотекар Москалюк Т.Д.).  Класні керівники та класоводи підготували  учням  інформаційні хвилинки «Незабутній Шевченко»;  тематичні виховні години:  «Геній і великий син Т.Г. Шевченко» (2 клас, класовод Гладчук Є.Г.) ;  « Шевченко - це народ, і, як народ, він буде вічно жити» (3 клас, класовод Кувіла Є.В.); «Т.Г. Шевченко – великий син України» (4 клас, класовод Гуцул Т.С.) ; серед школярів 5 класу (Боднар І.І.) відбувся  конкурс малюнків-ілюстрацій до творів Т.Шевченка « Вшануймо пам’ять Кобзаря…»; усний журнал «Сторінками життя Т.Г. Шевченка» (8 клас , кл. керівник Маріуца Н.В.); вікторина «Шевченківські дні» (9 клас, кл. керівник Кувіла Н.М.); заочна подорож «Шевченко – мандрівник» (10 клас, кл. керівник Холявчук В.В.).

Протягом тижня учні та вчителі мали змогу ознайомитися з книжково-ілюстративною виставкою  «Уклін тобі, Кобзарю!», яку організувала бібліотекар школи  Москалюк Т.Д.. Виставку  із задоволенням відвідували як школярі молодших так і старших класів. Заочна віртуальна відеоекскурсія « Шевченко і світ», «Мистецька спадщина Т.Г.Шевченка» для учнів 6 класу (Гуцул О.Б.)  не залишила байдужим жодного глядача. Під час подорожі Шевченківськими місцями учні ознайомилися із місцями перебування Т. Шевченка в різні етапи його життя,  його живописною спадщиною.

   Учні 5 – 7 класів запросили школярів, вчителів та жителів села до БНТ на конкурс читців творів Т.Г. (Кубляк І.Л., Базь Ю.О.). На святі учні із задоволенням декламували вірші  та уривки з поем Тараса  Шевченка, подорожуючи сторінками його життя. Захід не залишив  байдужим жодного глядача.

   У продовж тижня  на уроках української літератури під керівництвом вчителя української мови та літератури проведено ряд заходів. Мовознавчий турнір «З Кобзарем у серці» (8 клас); літературно-музична композиція «Живе під сонцем України Шевченкове слово» (10 клас); відеоурок «Сторінками Шевченкового Кобзаря» (9 клас); онлайн-тести «Як ми знаємо Шевченка?» (11 клас), також переглянули  презентації, на яких представлено досить цікаву та різноманітну інформацію про невідомі сторінки життя  Т. Шевченка.  

Про геніального поета-революціонера Тараса Григоровича Шевченка ми, здається, знаємо все. Однак у котрий раз  спиняємося перед величчю генія, вчитуємося і вдумуємося, вслухаємося в його незнищенного безсмертного “Кобзаря”.