ВЕРЕСНЕВИЙ ДЗВОНИК ПОКЛИКАВ ДО ШКОЛИ

Щорічно 1 вересня українська громадськість відзначає День знань. Перше вересня – це не просто дата нового навчального року у всій країні. Це початок нових кроків до успіхів і поразок, перешкод і перемог. Державним святом його проголошено з 1 вересня 1984 року.

Свято ПЕРШОГО ДЗВОНИКА  завжди було днем яскравих вражень та позитивних емоцій для школярів,  очікування чогось незвичайного від зустрічі з однолітками.  Традиційно свято супроводжувалося урочистими заходами – шкільними лінійками, на яких були присутні всі учні, вчителі, запрошені гості.

Але цього року у зв’язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в нашому регіоні, та з метою запобігання коронавірусної хвороби (COVID-19)  у нашій школі було організоване свято згідно з  рекомендаціями  Міністерства освіти і науки України.  Тому  воно відбувалося у незвичній формі.

На святковій мінілінійці зустрілися радісні та схвильовані наймолодші та найстарші учні.  Для цьогорічних першачків і одинадцятикласників 1 вересня 2020 року — особлива подія, бо для малюків з дитсадочка відбувається все вперше — перший клас, перша вчителька, букварик, перша парта, перші шкільні будні. А для учнів одинадцятих класів цей навчальний рік — останній у шкільному житті, вони — майбутні випускники 2021 року.

На святі Першого дзвоника наші учні традиційно почули слова привітання від директора школи, схвильовані та теплі побажання легкого шкільного старту від батьків, а також отримали благословіння від священника, батька цьогорічної одинадцятикласниці.  Символічно учні одинадцятого класу завели до школи маленьких школяриків і дали їм життєві поради, як зробити своє шкільне життя веселим, цікавим та безпечним.

Не оминули увагою та словами подяки і учнів, які принесли славу та підняли рейтинг нашої школи, а директор Сливка Р.І. вручила їм грамоти та дипломи.

Грамотами відділу освіти Кельменецької райдержадміністрації  за призові місця в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад були нагороджені:

-Білюк Мирослава (8 кл.) та Корогода Ольга (9 клас) – українська мова (вчитель – Базь Ю.О.);

-Білюк Мирослава (8кл.) та Корогода Ольга (9 клас) – зарубіжна література (вчитель – Алієва Т.І., Сливка Р.І.);

-Піжовський Микола (8 кл.), Білюк Мирослава (8 кл.), Харабара Андрій (9 кл.), Білоткач Олег (9 кл.), Харабара Володимир (11 кл.) – англійська мова (вчитель – Кувіла Н.М., Білоткач А.Р.);

 -Піжовський Микола (8 кл.), Білоткач Олег (9 кл.) – історія (вчитель – Равлюк І.І.);

-Лисюк Анастасія (6 кл.), Білюк Мирослава (8кл.),  Білюк Валерія (8кл.), Харабара Андрій (9 кл.), Шевчук Владислав (9 кл.), Харабара Володимир (11 кл.) – математика (вчитель – Кубляк І.Л.);

-Гуцул Іван (7 кл.) – хімія (вчитель – Дзик О.А.);  

-Кречун Владислав (8 кл.), Піжовський Микола (8 кл.), Харабара Андрій (9 кл.), Білоткач Олег (9 кл.), Харабара Володимир (11 кл.) – біологія (вчитель – Боднар І.І.);

-Кречун Владислав (8 кл.), Харабара Андрій (9 кл.), Білоткач Олег (9 кл.) – географія (вчитель Холявчук В.В.),

-Якубенко Олександра (8 кл.), Бескубська Юлія (11 кл.) – трудове навчання (вчитель Гуцул  О.Б.,Мельник Л.Я.).

Грамотою за І місце районного етапу обласної конференції експедиційних загонів по напрямках Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина - Україна» був нагороджений Білоткач Олег (керівник – Холявчук В.В.)

Грамотою за І місце районного етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка була нагороджена Корогода Ольга (вчитель – Базь Ю.О.) та за ІІІ місце – Грушецький Юрій (вчитель – Алієва Т.І.).

Грамотами за І місце в районному етапі ХХ Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика нагороджені Савінкіна Маша (вчитель – Алієва Т.І.), Корогода Ольга та Білюк Мирослава (вчитель – Базь Ю.О.); за ІІ місце – Білюк Валерія (вчитель – Базь Ю.О.), за ІІІ  місце - Грушецький Юрій (вчитель – Алієва Т.І.).

Грамотою за І місце  І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді нагороджено Корогоду Ольгу (керівник – Алієва Т.І.).

Дипломами Департаменту освіти й науки Чернівецької ОДА були нагороджені такі учні:

За І місце в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад

-з української мови – Корогода Ольга (вчитель – Базь Ю.О.),

-з трудового навчання – Бескубська Юлія (вчитель – Мельник Л.Я.)

За ІІІ місце в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад

-із зарубіжної літератури – Білюк Мирослава (вчитель – Алієва Т.І.) та Корогода Ольга (вчитель – Сливка Р.І.),

-з біології – Харабара Володимир (вчитель – Боднар І.І.),

-з географії – Кречун Владислав та Білоткач Олег (вчитель – Холявчук В.В.).

За І та ІІ місце ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді нагороджено відповідно Харабару Володимира (керівник – Ткачук С.С., викладач БДМУ) та Корогоду Ольгу (керівник – Алієва Т.І.).

Для учнів 2-10 класів свято Першого дзвоника було організоване по класах. Класоводи і класні керівники творчо підійшли до святкування Дня знань. Щоб кожен учень відчув  цей святковий день, педагоги використали нетрадиційні форми: були проведенні квести, відеопрезентації, фотоколажі,  відеозвернення батьків до дітей і дітей до батьків.

Тему першого уроку було обрано відповідно до рекомендацій Департаменту освіти і науки в Чернівецькій області: для учнів  1- 4 класів  «Здоров’я дитини – багатство країни»,  для учнів  5- 11 класів  «Бути здоровим – бути успішним!».

Уроки по класах були проведенні під гаслом «Здоровим бути модно!», оскільки саме здоров’я є тим чарівним ключем, який відчиняє двері можливостям чогось прагнути і досягати, омріювати і здійснювати, реалізувати і розвивати себе, встановлювати орієнтири майбутнього. З метою підвищення емоційного сприйняття у процесі проведення Першого уроку використовувалися музичні твори, відеоролики, мультимедійні презентації, фрагменти документальних фільмів, які висвітлюють здоровий спосіб життя, спортивні досягнення рідного села.

Також особливу увагу класні керівники та класоводи приділили  ситуації зі світовою пандемією коронавірусної хвороби (COVID-19) та проаналізували стан в області та в нашому селі. Важливим етапом роботи в цей день було інформування здобувачів освіти про карантинні вимоги та шляхи запобігання інфікування коронавірусом.

Перше вересня завжди урочистий і надзвичайно хвилюючий день. Він незабутній своєю святковою атмосферою, доброзичливими і щирими посмішками, свіжістю оновлених класів і, звичайно, першим дзвоником. Тож нехай, незважаючи ні на що, цей навчальний рік буде для учнів, їх батьків та освітян спокійним, цікавим, творчим, сповненим позитиву та приємних емоцій!