ПРОБЛЕМА
 ВІЛ/СНІДУ

є, на жаль, актуальною та гострою для нашого суспільства. Темпи зростання кількості ВІЛ інфікованих вражають, адже кожні 12 секунд одна людина інфікується, а кожні 16 секунд одна людина помирає…

З нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби зі СНІДом, практичним психологом Якубенко Вікторією буде проведений тренінг «Збережи своє життя. ВІЛ/СНІД» для учнів 9-11 класів

Сенс і зміст цього заходу спрямовані на актуалізацію знань підлітків про одну з найбільш глобальних проблем світу.

Буде багато запитань, багато відповідей, дискусій та цікавих неординарних вправ, але загалом з цього напливу інформації учасники винесуть для себе найбільш важливе: накопичать систему нових знань, визначать правила безпечної поведінки, підвищать рівень усвідомленості ситуації з поширенням ВІЛ в Україні, зрозуміють, що здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах найкращі методи профілактики СНІДу.

З того часу як було відкрито новий вірус, епідемія ВІЛ/СНІДу охопила весь світ і забрала понад 20 млн. життів.  Найбільше постраждали країни Центральної та Південної Африки. Епідемічний поріг переступила й Східна Європа, у тому числі й Україна. За темпами поширення ВІЛ-інфекції наша країна посідає одне з перших місць у Європі. Занепокоєння викликає те, що в епіцентрі епідемії опинилась молодь.

Щодня у світі інфікуються понад 6 тис. юнаків і дівчат.

Нерідко це відбувається через незнання шляхів передачі ВІЛ-інфекції і методів захисту від неї.

         Що ж варто знати про ВІЛ/СНІД?

СНІД – це синдром набутого імунодефіциту людини.  Людина набуває цей синдром через свої вчинки та поведінку. Хвороба вражає імунну систему, яка є своєрідним бар’єром – охоронцем від інфекцій та хвороб. СНІД підриває систему охорони, тому організм не спроможний захистити себе від численних хвороб. Синдром – це зібрання хвороб та інфекцій. Саме від них хворі на СНІД і вмирають.

СНІД спричинюється вірусом ВІЛ. Вірус атакує клітину і продовжує там існувати, клітина стає своєрідною фабрикою репродукції вірусу. Клітини, які атакує вірус, відомі як Т4 або «хелпери». Це білі кров’яні тільця, які створюють передову лінію охорони проти антитіл, які роблять клітину хворою.

Імунна система має також клітини Т8 – білі кров’яні тільця, що відключають імунну систему після того, як вона перешкодила інфекції потрапити до організму. Здорова людина має удвічі більше клітин Т4, ніж Т8. Для хворих на СНІД це відношення обернене, тобто клітин Т4 у хворих недостатньо, щоб захистити себе від інфекції, а клітини Т8, що наказують імунній системі припинити охорону  - більше, ніж  треба. Саме тому до хворих на СНІД легко чіпляються різні інфекції та хвороби.

Уперше про СНІД заговорили в 1981 році, і ось уже понад 25 років ця абревіатура не сходить зі сторінок газет і журналів усього світу. СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем людства. І справа, навіть не у тому, що день 1 грудня став Міжнародним днем боротьби зі СНІДом, а в тому, що ми і далі не хочемо усвідомлювати, що все це безпосередньо стосується кожного з нас.

Щоб попередити захворювання або боротися з будь-якою хворобою, бажано знати про неї все.