КУРСИ

ПІДВИЩЕННЯ

КВАЛІФІКАЦІЇ

Від «Всеосвіта»

Враховуючи новий порядок підвищення кваліфікації (постанова КМУ № 800 від 21.08.2019 р.), всі сертифікати та свідоцтва від ТОВ «Всеосвіта» можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації, оскільки Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Дізнатись більше про сертифікати Всеосвіти, або перевірити їх офіційність можна за посиланням.

Категорії курсів від «Всеосвіта»

Від ВГ«Основа» - «Дистанційна Академія»

Дистанційна Академія від ВГ «Основа» пропонує вам допомогу в підготовці до атестації. Ми надаємо величезний вибір дистанційних курсів, майстер-класів та вебінарів із найбільш актуальних напрямків від провідних спеціалістів у своїй сфері.
Після проходження навчання слухач отримує сертифікат, де зазначено:
• повне найменування Дистанційної Академії;
• тему (курс/майстер-клас/вебінар, назва);
• обсяг (тривалість) у годинах;
Під час підвищення кваліфікації педагогічних працівників документи Дистанційної Академії (сертифікати, свідоцтва тощо) можуть бути зараховані педагогічною (вченою) радою закладу освіти ( пункт 24 та 26 нового положення «ПОРЯДОК підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» від 21 серпня 2019 р. № 800).

Категорії курсів  від ВГ«Основа».

Обсяг годин курсової підготовки регламентується згідно листа МОН № 1/9-683 від 04.11.19 року
«Щодо підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників»

З огляду на численні звернення педагогічних працівників з питань особливостей застосування Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 800) (далі - Порядок) в частині встановлення вимог щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників, необхідного для проходження чергової атестації, інформуємо.

Відповідно до Порядку загальний обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника закладу загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти не може бути менше ніж 150 годин на п'ять років, а обсяг підвищення кваліфікації педагогічного працівника дошкільного, позашкільного закладу освіти встановлюється його засновником (або уповноваженим ним органом), але не може бути менше ніж 120 годин на п'ять років.

З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, рекомендуємо атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:

1)встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:

  • 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

2) встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти та не менше ніж:

  • 24 години, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 48 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 72 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 120 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Додатково інформуємо, що щорічний обсяг (кількість годин) підвищення кваліфікації визначається педагогічним працівником та має бути відображений у відповідному плані підвищення кваліфікації, а в рік проходження атестації має бути не меншим зазначених вище обсягів. При цьому, облік годин підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за накопичувальною системою. Якщо обсяг підвищення кваліфікації визначається в кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи, то 1 кредит дорівнює 30 годинам.

Заступник Міністра                             Любомира Мандзій