«МОВНИЙ ТЮНІНГ»
ПІДСУМКИ

 

У школі протягом 04-08 листопада у рамках Тижня української писемності та мови був проведений квест «Мовний тюнінг», в якому  взяли участь учні 5-11 класів. Відрадно, що учні з нетерпінням очікували ранкових загадок, щоб відгадати їх та отримати нові завдання. Відповіді потрібно було записати на листочках і повісити на осіннє дерево. Першого дня листочки-завдання були заховані у бібліотеці серед знайомих учням книг. Щоб знайти потрібну книгу, пропонувалася підказка. Учні доволі швидко відгадали зашифровані книги, отже, (УРА!) молодь таки читає класику! А  завдання було «учительське»: виправити помилки в тексті. Найкраще із цим впорався 9 клас (серед старшої категорії) та шостий клас (серед молодшої категорії).

Другий ігровий день виявився найскладнішим, адже для того, щоб виконати завдання-тест, потрібно було прочитати невеличкі повідомлення, які були розміщені на дверях кабінетів. Але і це ще не всі труднощі, оскільки мовознавцям необхідно було  дружити  з королевою наук - математикою. Чому? А тому, що відповіді, які  треба було зазначити на осінніх листочках – це цифра-код, записаний  словами (правильні відповіді на тестові завдання мали свої цифри, які потім  додавалися). Відкриваю секрет – це 48. Та щоб виконати це завдання, учням треба було знайти вчителів, які  вручать їм листочки із посиланням на  тестові завдання. Тому цього дня можна було побачити учнів з телефонами в руках (і о, диво: не в соцмережах!), які бігали по коридорах в пошуках правильної відповіді. У цьому етапі квесту найшвидшими і найматематичнішими мовознавцями були девятикласники та шестикласники.

Наступні  ігрові дні – це он-лайн завдання. Учні отримали  посилання на шкільний сайт, де були розміщені завдання дня.  Третього дня учні складали пазл – ілюстрацію до твору. Необхідно було записати на осінніх листочках його назву та автора. Тут впорались усі. Молодці!

Заключний, четвертий день квесту був дещо складнішим, адже тут перевірялися знання учнів з мови (з фонетики, орфографії, морфології). Тільки правильно виконавши завдання-класифікацію,   можна було прочитати вислів відомих людей про мову. Саме його і треба було записати на листочках. Тут теж впоралися всі, але дехто - швидше, дехто – пізніше, а дехто забув написати.

Тому у загальні підсумки квесту такі:

Старша категорія:

І місце – 9 клас;
ІІ місце – 10 клас;
ІІІ місце – 8 клас:

P.S. 11 клас – у вас ще попереду боротьба за Гран-прі - здача ЗНО з української мови та літератури,  готуйтеся!

Середня категорія:

І місце  -  6 клас;
ІІ місце – 5 клас та 7 клас.

Дякую за участь у квесті всім учасникам!  Щиро вірю, що ми цінуємо і бережемо рідну мову, бо:
 "Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову". Ліна Костенко