ТИЖДЕНЬ
ПСИХОЛОГІЇ - 19
Уже стало доброю традицією школи, щорічне проведення практичним психологом Якубенко Вікторією, тижня психології. І це не випадково, оскільки психологія пов’язана з усіма науками, вводить людину у цікавий світ таємного внутрішнього життя особистості, стосунки з іншими людьми та оточуючим світом.
Основна мета проведення тижня психології – психологізація всіх учасників навчально-виховного процесу. Проведення тижня психології – цікавий творчий процес, в якому були задіяні всі учасники навчально-виховного процесу: педагоги, батьки, учні. Під час проведення тижня психології були підібрані такі заняття, ігри, тести, які формують реальні оцінки своїх можливостей, залучають учнів до активних форм проведення дозвілля, розвивають комунікативні здібності, впевненість у своїх діях, виховують культуру поведінки. Кожен бажаючий учень мав змогу проявити свої здібності, нахили, висловити свою точку зору й обґрунтувати її.
Тиждень було розпочато з виставки психологічної літератури в кабінеті психолога. В цей же день, було проведено ряд заходів: вправа «Колір настрою»(учні 1 класу). Метою: створення позитивного психологічного клімату; навчання дітей розуміння власного настрою; розвиток почуття колективізму. Встановлювати дружні довірливі емоційні контакти між дорослим та дітьми. Формувати вміння вільно висловлювати власні думки, розвивати почуття власної гідності, самоповаги, прийняття себе та усвідомлення свого «Я».
Тренінг на тему: «Складові гарного настрою», де учні 5-6 класів розкрили суть поняття «гарний настрій», показали шляхи самопізнання особистості, розглянули ситуації впливу проблемних ситуацій на людину та знайти шляхи їх вирішення, вчилися керувати своїм настроєм.
Психологом школи була проведена лінійка присвячена Тижню психології на тему: «Кожна людина - Всесвіт». З учнями 8 класу проведена конференція «Психологія кольору «Веселковий тонік», де учні ознайомилися з особливостями впливу кольорів на психіку людини, навчилися контролювати власні емоції за допомогою кольорової гамми.
На тренінгу «Позитивні та негативні емоції» учні 1-4 класів ознайомилися з позитивними й негативними емоціями; вчилися керувати своїми емоціями з метою зміцнення свого здоров'я, справлятися в умінні шукати вихід із ситуацій, що засмучують; виховувати бажання мати і примножувати позитивні емоції, розпізнавати свої почуття під час спілкування з іншими людьми.
З учнями 9-11 класів проводився тренінг «Успішна людина – успішна у всьому». Метою тренінгу було допомогти учням зрозуміти, що таке успіх, як досягти успіху, як стати успішною людиною; прагнення до саморозвитку, самовдосконалення; створення власної формули успіху.
На занятті з елементами тренінгу «Поговоримо про емоції» учні 2-3 класів вчилися розпізнавати позитивні та негативні емоції.
Учні школи взяли участь в опитуванні «Якби я був практичним психологом/соціальним педагогом, я б допомагав іншим, піднімав усім настрій, робив шкільне життя радісним, підбадьорював тих, кому важко на душі». Відповіді учнів були цікавими та щирими.
З учнями 7 класу проводився тренінг «Кольоротерапія». Психологом було онайомлено учасників заняття з кольоротерапією, наукою про лікування кольором, з психологічною інтерпретацією кольорів, основними методами кольоротерапії, а також сформувати навички надання кольоротерапевтичної допомоги собі та іншим.
З учнями 1-2 класів психологом проведено казкотерапію «Подорож до лісу». Учні прослухавши казку, мали намір продовжити казку із своїм кінцем. За допомогою цього терапевтичного методу можна у дітей розвивати мовне дихання та виховувати позитивні риси характеру.
Активно та завзято відбулася конференція «Психологія кольору. «Веселковий тонік» з учнями 6 класу, де учні ознайомилися з методами арт-терапії. Цікавими були інтелектуальні розминки з учнями 3-4 класів, де діти більше ознайомилися з наукою «Психологія».
Закінчився тиждень закриттям лінійки, де учні обмінялися позитивними емоціями про проведені заходи.
Необхідність проведення тижня психології очевидна. Предметний тиждень надає можливість познайомити школярів з наукою, що допомагає їм вивчити й зрозуміти внутрішній світ, що виникає в процесі взаємодії людини з навколишнім зовнішнім світом, у процесі активного відбиття цього світу.
Проведення тижня психології має велике значення для підвищення психологічної культури, розуміння самого себе як особистості, усвідомлення свого місця серед людей, формування навичок рефлексії, навичок конструктивної взаємодії з навколишніми, розвиває комунікативні здібності, упевненість у своїх діях, виховує культуру поведінки.
Підготувала:
практичний психолог
Якубенко Вікторія